Zagadnienia z zakresu prawa na Targach Mody Poznań

Zapraszamy na wykłady kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

21.02.2018

1330 - 1415
Zarządzanie procesem reklamacyjnym
Prowadzenie: Anna Wilińska-Zelek i Magdalena Zielińska – adwokaci z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak skutecznie zarządzać procesem reklamacyjnym, w tym m. in. jak rozpatrywać reklamacje, aby nie naruszać praw konsumentów, ale też uwzględnić uzasadnione interesy sprzedawców i producentów. Prowadzący pokażą, jakie błędy zdarzały się w branży modowej najczęściej oraz na przykładach prawdziwych postępowań wyjaśnią, jakie praktyki były dotychczas kwestionowane przez organy kontroli. Podpowiedzą również, jakich działań unikać, aby nie narazić się na sankcje i utratę zaufania klientów. Spotkanie będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń. Serdecznie zapraszamy.

1430 - 1515
Nieuczciwa konkurencja w modzie – jak jej przeciwdziałać?
Prowadzenie: Anna Wilińska-Zelek i Magdalena Zielińska – adwokaci z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Podczas szkolenia prelegenci, na przykładach z praktyki, wyjaśnią jak walczyć z kopiowaniem projektów i wzorów oraz podpowiedzą, jakie działania podjąć, aby zabezpieczyć się przed podrabianiem modowych kolekcji. Uczestnicy dowiedzą się, co zrobić gdy nieuczciwy konkurent próbuje przejmować klientów, a dotychczasowy pracownik podejmuje działalność konkurencyjną. Spotkanie będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń. Serdecznie zapraszamy.

 

Prelegenci

Anna Wilińska-Zelek – adwokat

Członek zespołu prawa własności intelektualnej w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Specjalizuje się w prawie autorskim, prasowym oraz nowych technologii. Ma doświadczenie w obsłudze prawnej agencji reklamowych, uczestniczyła w postępowaniach przedsądowych i sądowych m.in. dotyczących ochrony prawnej wizerunku czy praw autorskich do fotografii.

 

Magdalena Zielińska – adwokat

Członek zespołu prawa własności intelektualnej oraz zespołu Italian Desk w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych i negocjacji – reprezentowała m.in. podmioty z branży fashion w sprawach dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji i kopiowania projektów modowych. Aktywnie wspiera włoskich klientów w prowadzeniu biznesu w Polsce.

 

Wstecz

Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact