V gala Polskiej Akademii Mody

O godz. 16.00 zapraszamy na uroczystość wręczenia Złotej i Srebrnej Pętelki. W Alei Lipowej będzie można również zobaczyć dziennikarzy w kreacjach Anny Pawłowskiej oraz projekty designerów, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu.

Program V Gali Polskiej Mody

Pokaz kolekcji biżuterii Aleksandra Śliwińskiego, do którego  modelki ubrała Magdalena Arłukiewicz (oboje są laureatami „Złotej Pętelki”)

Aleksander Gliwiński, projektant z 20 letnim doświadczeniem, autor unikatowej biżuterii, ceniony w kraju i za granicą. Jego wzory są nowoczesne, oryginalne, eleganckie, starannie wykończone. Tworzone są przede wszystkim z myślą o kobiecie, by podkreślić w niej to, co najpiękniejsze: wdzięk, zmysłowość i niepowtarzalny blask. Od kilku lat również mężczyźni mogą korzystać z interesującej oferty.

Inspiracją do stworzenia  kolekcji „SAGITTARIUS” stała się tęsknota za szykiem i elegancją lat 50-tych, podkreślających zmysłowość i kobiecość. Znakiem ówczesnych czasów był wzrost świadomości, możliwości komponowania spójnych stylizacji, niepozbawionych kolorów i finezji, podkreślających kobiece atuty zarówno poprzez krój ubrań, jak i dobór dodatków, które w latach 50’ XX wieku pełniły dużą rolę. Kolekcja powstała w oparciu o różnorodne materiały takie jak: bursztyn bałtycki, srebro, naturalna skóra, futro, elementy złocone. Konstrukcyjny charakter kolekcji umożliwia wykorzystanie pojedynczych  elementów dodatków lub ich przekomponowanie.

Magdalena Arłukiewicz tworzy nie tylko kolekcje klasyczne, ale także kostiumy do spektakli teatralnych i filmów.  Projektantka śmiało eksperymentuje z modą. Swoim kolekcjom lubi nadawać indywidualny styl poprzez dozę delikatnej kobiecości, umiejętnie pomieszanej z niebanalną nonszalancją.

W Kolekcji Sagittarius inspirowanej Gwiazdozbiorem Strzelca nacisk położony jest na proste i geometryczne linie. Transparentne siatki eksponują talię, a wycięcia i formy mocno podkreślają kobiece kształty. Spódnice i spodnie przypominają syrenie ogony. Tkaniny mają wyrafinowaną formę i fakturę. Kolekcja utrzymana jest w czarno-białej tonacji z elementami szarości i różu.

* „Dziennikarskie potyczki z modą”

To już 15 „potyczki”. W pokazie wystąpią dziennikarki i ich goście.

Sentymentalna podróż w czasie Anny Pawłowskiej

Anna Pawłowska – poznanianka, stylistka, projektantka mody z bogatym dorobkiem. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród, które spina klamra Pętelek  - Srebrna  za debiut  i Złota  za całokształt twórczości. Zdobyła również nagrodę w konkursie Moda Folk organizowanym przez Krajową Izbę Mody.

* ”znane i uznane marki i firmy wspierają młodych i zdolnych”

W tym roku są to : Międzynarodowe Targi Poznańskie, L P P SA, OSM Czarnków, Press-Service, Grande Mohito,

AG- Aleksander Gliwiński, Polska Akademia Mody, Akademia Wizażystyki Maestro.

 

Finałowe prezentacje 35 konkursu o „Srebrną Pętelkę”

- Magdalena Brasse – „KB15”

Magdalena Brasse jest absolwentką Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie. Pracowała dla marki Mohito jako technolog odzieży oraz konstruktor.

Kolekcja "KB15"na sezon jesień-zima 2015 skomponowana jest z wełny, jedwabiu i jeansu. Wykończenia i filcowe elementy wykonano ręcznie. Jedwabne koszule i bluzki zdobią malowane motywy. Inspirację do stworzenia kolekcji stanowiły barokowe ołtarze oraz lata 90.

- Helena Zwierzchowska – Oliwia Kupiec – „Winding road”

Helena Zwierzchowska i Oliwia Kupiec są uczennicami technikum odzieżowego. Choć współpracują przy imprezach związanych z modą, każda posiada własny styl. Kolekcja "Winding road" zawiera w każdym projekcie element plecionki. Inspiracja została zaczerpnięta z ubioru szlachty polskiej z przełomu XVI/XVII wieku. "Winding road" przeznaczona jest dla osób pewnych siebie, które jednocześnie cenią wygodę. Do stworzenia tej minimalistycznej kolekcji z nutą boho i arystokratycznego szyku użyto zamszu, dzianiny, szyfonu.

- Andżelika Niklewicz – „Polowanie w mieście”

„Polowanie w mieście” to kolekcja na jesień/zimę 2015, przeznaczona dla młodych i odważnych kobiet, które poszukują w modzie nowych, nietuzinkowych rozwiązań. Typ ubioru: elegancki casual, wygodny   i funkcjonalny a zarazem unikatowy. Użyte tkaniny oraz ich kolorystyka zostały dobrane w staranny sposób zgodnie z przyszłorocznymi trendami. Wykorzystanie określonych materiałów ma podtrzymać dziki charakter kolekcji. Charakterystycznym detalem są pęknięcia, które nawiązują do ostrych zachowań dzikiej dżungli i jej mieszkańców. Dopełnieniem kolekcji są wygodne i funkcjonalne saszetki biodrowe    oraz plecak, którego odłączane rączki pozwalają zmienić  w elegancką torebkę.

- Anna Szejbakowska – „Czerwień, róż – moja inspiracja”

Anna Szejbakowska ukończyła Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu (pracownia projektowania odzieży i malarstwa na jedwabiu). Inspiracją jest dla niej ciało ludzkie, rytm powtarzania: splotów, układów nici, kolor, dźwięk, ludzka twarz, ciekawa rozmowa, nieskończony miks rozwiązań przyrody, rozłożenie światła , mgła, układ chmur, pory roku…wszystko to niesie w sobie ładunek, potencjał, energię.

„Czerwień róż – moja inspiracja” to kolekcja wykonana z naturalnego jedwabiu. Motorem do jej stworzenia była postać ubrana w delikatną, świetlistą, czerwono-różową tkaninę. Proste formy odzieżowe pozwalają skupić się na rozłożeniu wzorów i barw na poszczególnych sylwetkach.

 

- Alicja Szklarz – „Le nom de la Rose”

Alicja Szklarz jest absolwentką Projektowania i Stylizacji Ubioru w szkole policealnej Fashion School, a  obecnie uczennicą Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu. Brała udział w kilku pokazach. Na co dzień pracuje w zawodzie, w wolnym czasie zajmuje się stworzeniem marki ubrań z limitowanymi sztukami odzieży. Projektantka nie kieruje się chwilowymi trendami, pragnie, by kobiety mogły podkreślić strojem swoje walory, stara się, by ubiory były zarazem funkcjonalne, jak i  baśniowe, odrealnione.

„Le nom de la Rose” jest spełnieniem marzenia z dzieciństwa, w którym kwiat róży miał dla autorki kolekcji ogromne znaczenie. Formy są inspirowane kształtem płatków.

- Viktoriia Nosach – „Pretekst”

Viktoriia Nosach urodziła się na Krymie, ukończyła studia prawnicze. Do Polski przyjechała z Ukrainy spełnić swoje marzenie. Obecnie kończy studia w School of Form, kierunek Fashion Design.

Inspiracją do stworzenia kolekcji "Pretekst" była moda lat 60, jej szaleństwo. Głównym celem projektantki było połączenie w różny sposób rozmaitych struktur materiałów, zachowawszy przy tym klimat malarstwa Pucciniego.

- Zofia Steć –„Kontrasty mikroświata”

Zofia Steć z wykształcenia jest mikrobiologiem. W lutym 2015 roku  obroniła dyplom na Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania, kierunek Tkanina Artystyczna i Projektowanie Ubioru. Pokazy jej dwóch pierwszych mini-kolekcji prezentowane były w Lublinie.

„Kontrasty mikroświata” to kolekcja ubrań damskich inspirowana widzianymi pod mikroskopem polaryzacyjnym obrazami. Cechuje ją minimalizm wzbogacony kontrastową kolorystyką. Proste geometryczne konstrukcje zostały przełamane zwiewnością, zamaszystością i warstwowością tkanin. Uzupełnieniem kolekcji są minimalistyczne dodatki (mikrotorebki i wisior-kryształ górski, wykonany specjalnie na potrzeby kolekcji).

- Ewelina Kowal – „ Pastelflo”

Ewelina Kowal ukończyła 3 klasę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli o profilu Technik Technologii Odzieży. Była finalistką zeszłorocznego konkursu 'Kreacje prowokacje' w Radomiu.

Prezentowana kolekcja składa się z 8 projektów w stylu romantycznym. Elementem łączącym są gipiury oraz materiał piankowy z nadrukiem kwiatowym, który nadaje całości letni, wakacyjny charakter.

 

- Bianka Stys – „Moonlight  Shadows”

Bianka Stys jest studentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Brała udział w Junk Fashion Show i Laboratorium Mody. Planuje stworzenie własnej marki modowej.

„Moonlight shadows” to debiutancka kolekcja, inspirowana odsłonami nocy. Jest manifestem autorki dotyczącym dorastania i zmian zachodzących u młodych twórców. To również zabawa transparentnością, strukturą i fakturą materiału. Sylwetki oglądane w kolejności od najciemniejszej do najjaśniejszej imitują przemijanie nocy.

- Anna Konstancja Jaśkowiak – „ Yes and Not”

Anna Konstancja Jaśkowiak jest uczennicą  technikum odzieżowego w Poznaniu. W marcu 2015 wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla młodych projektantów „Mała Pętelka”, gdzie jej kolekcja „Diament Oprawiony w Szarość” zajęła pierwsze miejsce.

„Yes and Not” to kolekcja inspirowana grafitti, zaprojektowana dla młodych gotowych do walki z przeciwnościami losu kobiet. Ma być kobieco i zmysłowo ale jednocześnie wygodnie i praktycznie.

Joanna Organiściak- Płachta – „Identity”

Jest absolwentką wydziału farmacji oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Podczas Cracow Fashion Awards jej kolekcja dyplomowa "Identity" zdobyła wiele wyróżnień. Autorka  marzy o tym, by połączyć wiedzę farmaceuty oraz projektanta tworząc odzież dla diabetyków bądź ekskluzywne obuwie dla stóp wrażliwych.

Inspiracją do powstania kolekcji był film Wima Wendersa - "Notatki o miastach i strojach"

Kolekcja Identity stanowi reinterpretację podstawowych form ubioru, szczególnie koszuli. Asymetryczne formy plisowania, cięcia i surowe wykończenia w monochromatycznej kolorystyce nadają świeży i lekki rys tradycyjnym formom. Uzupełnieniem kolekcji jest autorskie obuwie.

* TOP MODA - POLSKI KREATOR 2015 ROKU

Mody Fryzjerskiej :

- Magdalena Kwiatkowska

- Mariusz Nowacki

Wizażu – Olaf Tabaczyński

 

* Złote Pętelki 2015

- Szymon Słaboński

Szymon Słaboński młody projektant , nagrodzony „Srebrną Pętelką”, finalista „Jeansation” Monte Carlo.  Choć przyznaje, że nie lubi fałszu, świata mody, a projektowanie traktuje z przymrużeniem oka i mogłoby w jego życiu nie istnieć, jednak, w tym, co robi, pisze jest  wiele entuzjazmu, zaangażowania.
Kolekcja jest zabarwiona latami 90-tymi. Inspiracją były barwne, kiczowate, niskobudżetowe teledyski wykonawców muzyki eurodance i eurohouse.
Kolekcja jest dedykowana Lucero Olulo Navarro, 14 letniej Peruwiance mieszkającej w slumsach w Limie. Dziewczynka w wieku 10 lat została bardzo dotkliwie poparzona. Lucero uratowała  podczas pożaru inne, młodsze dziecko, lecz ogień przeniósł się na ubranie dziewczynki i strawił prawie całą skórę na jej ciele.
Szymon Słaboński wyznaje, iż jego celem już nie jako designera, a jedynie człowieka jest zaprojektować dla Lucero kreacje która okryje jej skórę.
„Chciałbym by ta kreacja była możliwie najdoskonalsza. Tak jak doskonała jest ludzka skóra.. lecz wiem że to próżne zabiegi. Niech więc będzie przynajmniej tak doskonała jak tylko się da..
Chciałbym zaprosić do współpracy przy tworzeniu kreacji dla dziewczynki Panią Ewe Minge.”

- Ilona Kanclerz

Ilona Kanclerz to niezwykle aktywna, urodzona na Śląsku artystka multimedialna, projektantka mody, wykładowca na uczelniach  artystycznych, doktorantka ASP w Warszawie. Jest także autorką projektów promocji regionów m.in. Modny Śląsk, Ambasada Śląska. Ma za sobą wiele wystaw, pokazów i prezentacji w kraju i za granicą. Prowadzi wykłady autorskie oraz szkolenia i warsztaty dla firm prywatnych i instytucji państwowych. Jest laureatką m.in.: Srebrnej Pętelki, Złotego Wieszaka, Złotego Laura Umiejętności i Kompetencji, otrzymała statuetkę dla Kobiety Sukcesu za promocję sztuki, mody i wieloletnią pomoc młodzieży oraz statuetkę MTP – za pomoc debiutującym w świecie mody.

 

Perły w koronie to inspirowana tradycyjnym strojem kolekcja tworząca nowe podejście do łączenia tradycji z przyszłością. Dominująca w prezentacji czerń stanowi odniesienie do węgla. Wykorzystanie wzoru liścia paproci to próba poszukiwania nowej identyfikacji regionu śląskiego. Biały kontrapunkt podkreśla zamysł twórczy projektantki. Czarny śląski  wianek wszedł już do kanonu śląskiego designu.

* TOP MODA 2015   -   L P P  SA
- „Złota Pętelka 2015”

-  SHARK

Salon Odzieży SHARK mieszczący się w Poznaniu przy ulicy Obornickiej 251 od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą odzieży na różne okazje. Na 1000 metrów kwadratowych ma w swojej ofercie ok. 25 000 sztuk różnej odzieży dla Pań i Panów.

Salon SHARK proponuje swoim klientom szeroki wybór sukien, kompletów, garniturów, koszul, bluzek, żakietów, spódnic, spodni, sweterków, kurtek, płaszczy, dodatków oraz bielizny i rajstop. Salon Odzieży SHARK wspiera polską produkcję dlatego 95% towaru pochodzi od rodzimych producentów, co gwarantuje bardzo dobrą jakość i bogate wzornictwo, oraz szeroką gamę rozmiarów od 34 do 56

* FINAŁ

Suknie ślubne marki Elizabeth Passjon

Elizabeth Passion to marka stworzona z pasji i marzeń. Firma powstała w 1981 roku odnosi sukcesy łącząc tradycyjną jakość z nowoczesnym wzornictwem. Dzięki temu zyskała uznanie w branży. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Hit'96, Hit'2001, Złoty Wieszak, Złota Pętelka, Top Moda. Suknie Elizbeth prezentowane były podczas wyborów Miss Polonia i Miss Polski. Od wielu lat firma regularnie uczestniczy w międzynarodowych branżowych targach w Europie. Kolekcję ślubną 2010 uznano za Najlepszą Kolekcję Roku i uhonorowano nagrodą Bridal Star Award na targach mody Modatex    w Dusseldorfie.

Elizabeth Passion zbudowana jest na solidnych fundamentach. Ma za sobą przeszłość, jest bogata w wiedzę i doświadczenie. To wszystko pozwala wierzyć, że firmę czeka równie dobra przyszłość.

Najnowsza kolekcja to ukłon w stronę nowoczesnych kobiet ceniących sobie doskonałą jakość, styl, ale też wygodę i funkcjonalność. Elizabeth Passion oferuje na nadchodzący sezon romantyczne modele       ze zwiewnego tiulu, wytworne koronkowe kreacje, lekkie organzy i majestatyczne satynowe suknie. Zdobienia są subtelne a jednak nie pozostają niezauważone. Na tym polega urok sukien Elizabeth.

Suknie Elizabeth Passion są dziełami sztuki, zakładane na chwilę, zaledwie kilka godzin, żyją w pamięci latami.

 

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact