Pokazy młodych projektantów

Pierwszego dnia targów studenci zaprezentują minikolekcje inspirowane hasłem ,,Poza granicami mody''.

/ Pokaz kolekcji ubioru studentów Kierunku Wzornictwo Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu
/ Czas i miejsce: 
21 stycznia / g. 13.00 / Międzynarodowe Targi Poznańskie / Aleja Lipowa

,,Poza granicami mody'' to minikolekcje, części wieloasortymentowych zestawów ubioru, które dla młodych, przyszłych projektantów były ekscytującym wyzwaniem związanym z wolnością twórczą i rygorem realizacyjnym. To nie tylko mariaż wyobraźni i rzemiosła, to także ich oferta i szansa zawodowa.

Od lat studenci, dyplomanci Katedry Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego  Radomiu  mają możliwość konfrontacji i prezentacji swoich prac na wystawie lub na  wybiegach w  tej ważnej w Polsce imprezie modowej jaką są Targi Mody Poznań. Ich oryginalny i autorski sposób widzenia i interpretowania mody pozwala zobaczyć zaprojektowane modele jako propozycję zarówno dla indywidualnego odbiorcy, jak również jako ofertę wdrożeniową.

Sprytne i pomysłowe tematy kolekcji, widoczne w sposobie projektowania, świadczą o tym, że granice mody mogą być bardzo niezobowiązujące, natomiast akceptowalne w dobie wszechobecnego eklektyzmu.  Tematyka prezentowanych realizacji oscyluje wokół haseł:

1. Francuski ,,DRESS CODE'' wzorzec współczesnej kobiety sukcesu widziany przez pryzmat garniturowej elegancji Yves Saint Laurenta

2. Patchwork kontra witraż

3. Wszechświat inspiracją w tworzeniu mody

4. Unikatowość a użytkowość ubioru

5. Zmiksowany świat faktur

6. Moje ,,Szafirkowo''

Promotorami i opiekunami prac dyplomowych są: prof. Irmina Aksamitowska - Szadkowska oraz  dr hab. Hanna Wojdała - Markowska

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact