Współpraca
Partnerzy Merytoryczni Kongresu

 

 

 

 

 

 

 Kształcenie projektantów, a rzeczywistość biznesowa. Jak polskie uczelnie przygotowują studentów do funkcjonowania w branży mody

Jak uczelnia przygotowuje studentów do funkcjonowania w branży mody? Czy warto podążać za modą? Na te oraz inne pytania odpowie podczas prelekcji Pani Anna Regimowicz-Korytowska kierowniczka Pracowni Projektowania Ubioru na kierunku scenografia z Uczelni Artystycznej w Poznaniu.

Prelekcję poprowadzi prof. ndzw. UAP Anna Regimowicz-Korytowska kierowniczka Pracowni Projektowania Ubioru na kierunku scenografia. Podczas wystąpienia opowie o specyfikacji Uczelni Artystycznej w kontekście kształtowania postaw przyszłych projektantów ubioru, o tym jak uczelnia przygotowuje studentów do funkcjonowania w branży mody a także odpowie m.in. na pytania czy warto podążać za modą oraz jak zmienność trendów wpływa na oczekiwania.

ANNA REGIMOWICZ-KORYTOWSKA

Urodzona w 1971 w Poznaniu, w latach 1990–1995 studiowała w PWSSP w Poznaniu  na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w zakresie wzornictwa przemysłowego pod kierunkiem prof. Jadwigi Filipiak.

Od 2003 roku pracuje na macierzystej uczelni przekazując swą wiedzę i doświadczenie, obecnie na stanowisku prof. ndzw. UAP pełni funkcję kierownika Pracowni Projektowania Ubioru na kierunku scenografia.

Głównym obszarem zainteresowań projektantki jest poszukiwanie nowych form ubioru w kontekście konstrukcji i geometrii ze szczególnym skupieniem się na detalu. Tworzy głównie na zamówienie projekty indywidualne i kolekcje limitowane z jedwabi naturalnych / Autorska Galeria Ubioru /. Prace przedstawiane na wielu pokazach i wystawach, współpracowała między innymi z Galerią Grażyny Hase. Z powodzeniem podejmuje się tematów związanych z wizerunkiem scenicznym. Realizowała kostiumy do sztuk teatralnych: „Osiem kobiet” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, czy „Bal manekinów” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Większość zrealizowanych prac autorskich można obejrzeć na stronie internetowej - korytowska.pl

Serdecznie zapraszamy!

Wstecz

Patron Medialny